Jesteś tutaj: Strona główna > Aktualności

Pasowanie pierwszoklasistów

12.10.2017
 5 paŸździernika wœród pierwszaczków było wielkie poruszenie. Wszystkie dzieci, odœświętnie ubrane, niecierpliwie oczekiwały na pierwsze w swoim życiu Œślubowanie. Wypatrywały Rodziców, którzy nie zawiedli i tłumnie pojawili się na uroczystośœci. Przy dŸźwiękach piosenki, wjechały na scenę pościgi pełne rozœśpiewanych pierwszoklasistów. Wszystkich powitała pani dyrektor szkoły –Ewa Cholewik. Po czym nastąpiły pełne, radoœści, uœmiechów, piosenek i recytacji popisy klasowe. Widownia biła gromkie brawa i niejedna łezka pojawiła się w oku wzruszonych mam i kilku tatusiów też. Wreszcie nadeszła podniosła chwila. Wszystkie dzieci złożyły uroczyste œślubowanie, a następnie każde z osobna zostało pasowane na Ucznia Klasy Pierwszej i otrzymało pamiątkowy dyplom. Również rodzice złożyli swoje śœlubowanie: "Dobrym wzorem bądźŸmy dzieciom: skaczmy, liczmy, cośœ  zaśœpiewajmy i czytajmy, piszmy, myœlmy, Co najlepsze z serca dajmy. My, rodzice tych dziewczynek oraz chłopców z pierwszej klasy. Nie zważamy na przeszkody, bóle głowy, czy hałasy. Razem z dziećmi wstępujemy w szkoły już otwarte bramy. Że na medal z nas rodzice, wszystkich was tu zapewniamy!"   Gdy czꜶć oficjalna uroczytośœci dobiegła końca, wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowite mamusie. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystoœści i za miłe słowa.